BTX

  • Redukce mimických vrásek od mračení, smíchu, strnulého výrazu
  • Rychlé nebolestivé ošetření
  • Možnost okamžitého návratu do práce
  • Prevence vzniku vrásek

Pro svůj účinek byla látka btx využívána již v minulém století v očním lékařství a neurologii. V estetické medicíně se používá k vyhlazení vrásek, které jsou způsobeny stahem mimických svalů. Množství a koncentrace v estetické medicíně je tisícinásobně nižší než v léčebných oborech.

Aplikovaná látka přeruší nervosvalové spojení, tím se zabrání svalu v jeho smršťování a tedy i ve vytváření nebo prohlubování vrásky. Pokud se aplikace opakuje, sval se nesmršťuje delší dobu a vráska (poškozená tkáň) se v podstatě hojí.

Vlastní zákrok je prováděn ambulantně, po dezinfekci oblasti je provedena lehká anestezie a poté aplikován velmi tenkou jehlou botulotoxinový přípravek, přímo do svalu, který vrásku způsobuje. Jedná se o několik málo vpichů.

Pacient je informován a dodržování relativního klidu po dobu 5 až 10 hodin a dodržování absence masáží obličeje po dobu 14 dnů.

Účinek látky má jistou latenci, viditelný efekt nastupuje do 5 až 14 dnů. Opakováním se prodlužuje doba další aplikace. Kontraindikací je těhotenství, laktace a některé neurologické choroby. Zákrok provádí vyškolený lékař.